Vi som jobbar på Atlant Fonder

Ledning och marknad 

Michael Ekelund
VD & Marknadschef
Kontor: Ystad
Bakgrund: Sparbanken Öresund, Swedbank Markets, Swedbank Lux
Kontakt: michael.ekelund@atlantfonder.se,
Telefon: 0767-209676

Jimmy Bohman
Försäljningschef
Kontor: Stockholm
Bakgrund: Erik Penser, SIP Nordic, Sala Sparbank
Kontakt: jimmy.bohman@atlantfonder.se,
Telefon: 070-5775044

 

 

Förvaltningsteam

Chefsförvaltare                                                                                       

Anders Kullberg
Chefsförvaltare
Kontor: Ystad
Bakgrund: Atlant Fonder, Nasdaq, OMX
Kontakt: anders.kullberg@atlantfonder.se

Oliver Cederlund
Förvaltarassistent
Kontor: Stockholm
Bakgrund: Civilekonom Karlstads universitet
Kontakt: oliver.cederlund@atlantfonder.se

 

Ränteförvaltning                                                                                     Derivatförvaltning

Taner Pikdöken
Analytiker
Kontor: Stockholm
Bakgrund: Danske Bank
Kontakt: taner.pikdoken@atlantfonder.se 

Nikos Georgelis
Förvaltare
Kontor: Stockholm
Bakgrund: Danske Bank
Kontakt: nikos.georgelis@atlantfonder.se

 

Administration och värderingsfunktion

Daniel Ungesson
Värdering & Middle Office
Kontor: Ystad
Bakgrund: Sparbanken Öresund
Kontakt: daniel.ungesson@atlantfonder.se
Telefon: 0411-103 73

Katarina Väliharju
Stf VD & Middle Office
Kontor: Ystad
Bakgrund: Sparbanken Öresund
Kontakt: katarina.valiharju@atlantfonder.se
Telefon: 0411-103 73

 

 

 

 

 

 


Atlant fonder

0411-103 73
        

info@atlantfonder.se

Linkedin

Sök på sidan


Nyhetsbrev

Ja tack, jag vill få nyhetsbrev från Atlant Fonder.

Atlant Fonder
Sixten Sparres gata 1
271 39 Ystad